PROGRAM ZJAZDÓW

11 i 12.06.2022

Na wykładzie zostaną poruszone m.in. takie zagadnienia:

Z czym przychodzą do gabinetu podologicznego rodzice ze swoimi dziećmi – różnicowanie dolegliwości na stopach.
Kiedy rozpoczyna się czas edukacji o stopach dzieci i młodzieży.
Co zrobić, by małe dziecko z radością przychodziło do Nas na kontrole.
Jak rozmawiać z dziećmi a jak z rodzicami na temat dolegliwości stóp.
Nagrody dla dzieci – czyli jak przekonać dziecko do pokazania swoich stóp.
Jakie są procedury prawne w przypadku nieletnich pacjentów.

Grzybica zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych. Dotyka 80% populacji. Stanowi duże wyzwanie dla pacjentów, ale również dla podologów. Grzybica stóp i paznokci stóp jest do pokonania. Przedstawimy, jak podchodzić do kwestii diagnozy, omówimy istotę badań mykologicznych (od momentu pobrania materiału do interpretacji wyników).

Podologia zna wiele metod walki z grzybicą. Do każdego przypadku należy podejść inaczej, uwzględniając inne czynniki. Podczas wykładu wskażemy jak dobierać odpowiednią terapię do danego przypadku. Czym się kierować by osiągnąć oczekiwany efekt.

To będzie nie tylko pokaz skutecznej i całkowicie bezpiecznej terapii PACT MED. Pokażemy Ci autentyczne zdjęcia przypadków z grzybicą paznokci stóp, które zostały udokumentowane podczas zabiegów w Polsce. Ponadto udostępnimy materiały edukacyjne w formie papierowej. Przedstawimy kalkulację zabiegów. Omówimy przebieg terapii.

W wykładzie pt. „Najczęstsze zmiany chorobowe aparatu paznokciowego” uwzględniona została kwestia etiopatogenezy najczęściej spotykanych na paznokciach schorzeń. Opisana została również charakterystyka poszczególnych zmian.

Wykład został poszerzony o proponowane metody postępowania leczniczego, ze wskazaniem konkretnych produktów stosowanych w poszczególnych terapiach.

Na stopach można znaleźć wiele rodzajów odcisków. Na wykładzie poznasz ich nazwy i sposoby usuwania. Poza tym m.in. kiedy używać dłutka podologicznego a kiedy frezu. Kiedy i jak użyć pęsety. Jakich preparatów użyć do skutecznego zabiegu.

Szkolenie w formie konferencji może okazać się prawdziwym hitem. Takiej formy prawdopodobnie nie wprowadził jeszcze nikt - żadna jednostka szkoleniowa. Jeśli masz jakiś problem związany np. z zabiegami podologicznymi, organizacją pracy, marketingiem, techniką pracy, możesz zgłosić swoje pytanie a nasi specjaliści są gotowi do odpowiedzi. Wykorzystaj tę okazję tak, by dała Tobie i innym wiele satysfakcji i zadowolenia.

Chcemy dzielić się swoją wiedzą i przekazywać ją rzetelnie w prosty i zrozumiały sposób - to nasza misja - bądź z nami - zapraszamy do Darmowej Szkoły Podologii w Żorach.

Na wykładzie podpowiemy co zrobić by marketing był skuteczny a organizacja w gabinecie przynosiła korzyści, a nie straty.

Sukces każdego gabinetu kosmetycznego i podologicznego zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich są cztery. Omówimy je tak, by nasze dobre i sprawdzone wskazówki można przenieść do miejsca prowadzenia swojej działalności kosmetycznej lub podologicznej.

Powiemy Ci jak można zyskać sporą przewagę nad konkurencją dzięki mądrze prowadzonemu marketingowi. Powiemy jak skonstruować cennik usług w gabinecie podologicznym. Podpowiemy jak odsprzedawać produkty klientom gabinetów. Wykład może okazać się bestsellerem. Skorzystaj z naszych dobrych porad.

09 i 10.04.2022

Zastosowanie właściwych preparatów w specjalistycznej pielęgnacji stóp odgrywa bardzo ważną rolę. Często decyduje o powodzeniu lub porażce podologa. Znajomość działania preparatów, tynktur i kosmetyków jest więc znacząca. PECLAVUS bazuje przede wszystkim na recepturach opartych na składnikach naturalnych. Wysoka skuteczność produktów wszystkich serii peclavus® potwierdzają nagrody i testy dermatologiczne.

Większość produktów posiada pieczęć NATRUE – niezależnej instytucji certyfikującej kosmetyki prawdziwie naturalne.

Na wykładzie zostaną przedstawione przyczyny powstawania wrastających paznokci, skuteczne metody usuwania i korekcji wrastających paznokci, a także sposoby profilaktyki tego schorzenia. Holistyczne podejście do pacjenta i jego dolegliwości to podstawa i konieczność w codziennej praktyce podologicznej.

Na pokazie szkoleniowym zostaną przedstawione różne klamry ortonyksyjne stosowane w gabinetach podologicznych. Szkoleniowiec zademonstruje zakładanie i usuwanie klamer drutowych i klejonych.

W wykładzie pt. „Najczęstsze zmiany chorobowe aparatu paznokciowego” uwzględniona została kwestia etiopatogenezy najczęściej spotykanych na paznokciach schorzeń. Opisana została również charakterystyka poszczególnych zmian, a w ostatnim etapie prezentacji przedstawione zostały proponowane metody postępowania leczniczego .

PZP zwany także pedicure podologicznym różni się od pedicure kosmetycznego. Podczas tego szkolenia zaprezentujemy prawidłowy sposób pracy skalpelem oraz frezarką. Zaprezentujemy narzędzia oraz frezy wykorzystywane podczas PZP. Poruszymy kwestie kąpieli stóp również w przypadku diabetyków.

"Jeśli pacjent nie może przyjść do specjalisty, to specjalista powinien przyjść do pacjenta"...

Na wykładzie dowiesz się jak zmieścić potrzebne do zabiegu przedmioty, by walizka nie była zbyt ciężka. Poznasz praktyczne systemy mobilne. Omówimy przebieg wizyty domowej, a także przekażemy Ci istotne wskazówki dotyczącej zasad ergonomii pracy zabezpieczające Cię przed problemami zdrowotnymi w przyszłości.

Zobacz również wcześniejsze zjazdy organizowane przez Szkołę Podologii w Żorach.

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Chcąc zgłosić chęć udziału w cyklu szkoleniowym, przejdź do formularza rejestracyjnego i wypełnij wymagane pola.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Chcesz otrzymywać informacje dotyczące kolejnych zjazdów, zapisz się do newslettera.