Dzielić się wiedzą o podologii to rzecz wielka.

Traktujemy to jak misja do wykonania.
Podolog lub specjalista podologii to bardzo odpowiedzialna profesja. Zawód podologa w Polsce jest jeszcze ciągle mało znany, lecz bardzo potrzebny. Specjalistów podologii poszukują przychodnie lekarskie i mnóstwo ludzi z dolegliwościami kończyn dolnych. Polska i Polacy potrzebują dobrych fachowców z tej dziedziny. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba kształcenia i zatrudniania wysoko kwalifikowanych specjalistów.

Kolejne Targi za nami. Tym razem po raz pierwszy odwiedziliśmy północ kraju, a konkretnie Gdańsk. Podczas dwudniowych targów kosmetyczno – fryzjerskich URODA 2019 mieliśmy okazję spotkać się z Wami na naszym stoisku oraz na Kongresie Podologicznym.

Podczas kongresu poruszyliśmy następujące tematy.

PECLAVUS® – skuteczna pomoc przy problemach stóp

Zastosowanie właściwych preparatów w specjalistycznej pielęgnacji stóp odgrywa bardzo ważną rolę. Często decyduje o powodzeniu lub porażce podologa. Znajomość działania preparatów, tynktur i kosmetyków jest więc znacząca.
PECLAVUS bazuje przede wszystkim na recepturach opartych na składnikach naturalnych. Wysoka skuteczność produktów nowych serii peclavus® PODOmed, PODOdiabetic, PODOcare, peclavus® Kids potwierdzają nagrody i testy dermatologiczne. Większość produktów posiada pieczęć NATRUE – niezależnej instytucji certyfikującej kosmetyki prawdziwie naturalne.

Poznaj korzyści z działania naturalnych kosmetyków peclavus®.


Dziecko w gabinecie Podologicznym

Na wykładzie zostaną poruszone m.in. takie zagadnienia:
Z czym przychodzą do gabinetu podologicznego rodzice ze swoimi dziećmi – różnicowanie dolegliwości na stopach?
Kiedy rozpoczyna się czas edukacji o stopach dzieci i młodzieży?
Co zrobić, by małe dziecko z radością przychodziło do Nas na kontrole?
Jak rozmawiać z dziećmi a jak z rodzicami na temat dolegliwości stóp?
Nagrody dla dzieci – czyli jak przekonać dziecko do pokazania swoich stóp.
Jakie są procedury prawne w przypadku nieletnich pacjentów?


PACT – skuteczna walka z grzybicą

To będzie nie tylko pokaz skutecznej i całkowicie bezpiecznej terapii PACT MED. Pokażemy Ci autentyczne zdjęcia przypadków z grzybicą paznokci stóp, które zostały udokumentowane podczas zabiegów w Polsce.
Ponad to udostępnimy materiały edukacyjne w formie papierowej. Przedstawimy kalkulację zabiegów. Omówimy przebieg terapii.
Oprócz tego powiemy Ci dlaczego warto zrobić badanie mykologiczne i w jaki sposób pobrać materiał do badania mykologicznego. Powiemy jakie są procedury z nim związane. Dowiesz się jakie są najpowszechniejsze rodzaje grzybic – zdjęcia.


ODCISKI NA STOPACH rodzaje i możliwości usuwania

Na stopach można znaleźć wiele rodzajów odcisków. Na wykładzie poznasz ich nazwy i sposoby usuwania. Poza tym m.in. kiedy używać dłutka podologicznego a kiedy frezu. Kiedy i jak użyć pęsety. Jakich preparatów użyć do skutecznego zabiegu.


W przerwach mieliśmy okazję odpowiadać na Wasze pytania, a także przybliżyć nieco możliwości dokształcania się w Szkole Podologii w Żorach. Mamy nadzieję, że z wieloma z Was przyjdzie nam się jeszcze spotkać na naszych szkoleniach.

Oprócz sporej ilości wiedzy i doświadczeń uczestnicy wyszli jeszcze z Kongresu z upominkami jakie dla nich przygotowaliśmy oraz teczką z materiałami, które z całą pewnością pomogą im w dalszej pracy.

W Gdańsku zaprezentowaliśmy najnowsze serie certyfikowanych kosmetyków prawdziwie naturalnych: peclavus® PODOcare, peclavus® PODOdiabetic, peclavus® PODOmed, peclavus® kids. Oczywiście nie zabraknie również serii peclavus® wellnes, hand oraz gentelmen.

Wszystkie naturalne kosmetyki peclavus® oznaczone są międzynarodowym znakiem NATRUE. Znany na całym świecie znak NATRUE widnieje wyłącznie na opakowaniach kosmetyków naturalnych oraz BIO. Pieczęcią NATRUE mogą być wyróżnione kosmetyki spełniające najwyższe standardy dotyczące jakości i naturalności. (Kliknij po więcej informacji o certyfikacie NATRUE.)

Na targach zaprezentowaliśmy również najnowszą frezarkę podologiczną PODOLOG NOVA 3s, oraz innowacyjny system PACT MED, który dzięki odpowiedniej długości światła LED skutecznie walczy z grzybicą paznokci. Do Gdańska przywieziemy również najwyższej jakości narzędzia podologiczne wykonywane metodą kowalską. To właśnie dzięki tej metodzie można uzyskać tak wysoką precyzję wykonania. Będziemy mieli również frezy podologicznej firmy BUSCH która wykonuje najlepszej jakości frezy na świecie.

Nasza oferta była kierowana wyłącznie dla specjalistów i właścicieli gabinetów. W ten sposób goście i klienci indywidualni spoza branży podologicznej, kosmetycznej i wellness nie mieli możliwości zrobienia zakupów na naszym stoisku.

Pytania i odpowiedzi

Kongres odbędzie się podczas 22 Targów Kosmetycznych i Fryzjerskich URODA w Gdańsku. Targi obywają się w budynku AMBEREXPO, ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk

Możesz zrezygnować z zakupionego już wcześniej biletu maksymalnie na 14 dni przed planowanym wydarzeniem. Koszty zwracane są na podany rachunek bankowy po uprzednim kontakcie mailowym z Organizatorem. W tym przypadku musisz użyć adresu: kongres@podologiczny.pl
Kongres kierowany jest do osób pełnoletnich związanych z działalnością podologiczną, kosmetyczną i kosmetologiczną.
Rejestracja uczestników rozpoczyna się od godziny 10:00 przed wejściem na salę wykładową. Każdy z zarejestrowanych uczestników otrzyma identyfikator upoważniający do udziału w Kongresie. Rozpoczęcie wykładów zaplanowano na godzinę 11:00. Ze względu na spore zainteresowanie naszym kongresem prosimy o wcześniejsze przybycie i rejestrację. W ten sposób wspólnie unikniemy opóźnienia rozpoczęcia wykładów.
Dokumentem niezbędnym do rejestracji jest posiadanie ważnego biletu wstępu na Kongres Podologiczny.
Rejestracja uczestników odbywa się w godzinach 10:00-11:00. Po tej godzinie zostaje zamknięta.
Wejście na Kongres dla osób, które spóźniły się na rejestrację jest jeszcze możliwe w czasie przerwy o godzinie 13:15
W trakcie wykładów nie ma możliwości wejścia na salę wykładową.
Bilet na kongres upoważnia wejścia na targi po uprzedniej rejestracji na stronie organizatora targów
Tak, wszystkim uczestnikom zostaną wydane imienne certyfikaty. Zostaną one przekazane po zakończeniu ostatniego wykładu.
Tak, jest taka możliwość. Po zakupie większej ilości biletów obsługa sklepu lub osoba odpowiadająca za organizację naszego kongresu będzie kontaktowała się z Tobą w celu rejestracji danych wszystkich uczestników.
Tak można, jednak jedynie po wcześniejszym powiadomieniu nas i zmianie danych uczestnika. Jeżeli czynność ta nie zostanie dopełniona nowa osoba nie otrzyma certyfikatu, oraz nie będzie mogła też skorzystać z darmowego wejścia na targi i Kongres.
Organizatorem jest Szkoła Podologii w Żorach z siedzibą w 44-240 Żory, ul. św. Stanisława 17, tel: 32 435 18 17 wew. 6.
Szkolenia, warsztaty i pokazy oparte są głównie na założeniach metodycznych i merytorycznych firmy RUCK® z Niemiec. Firma RUCK® prowadzi szkołę podologii od 1929 roku i jest renomowaną szkołą w Niemczech.
Zapisanie się na kongres wiążę się z zakupem biletu przez sklep online. Regulamin sklepu dopuszcza możliwość zakupu telefonicznego. W tej sprawie należy skontaktować się z obsługa sklepu.
Istnieją dwie możliwości otrzymania biletu;
1. Najpóźniej na drugi dzień po zaksięgowaniu Twojej wpłaty bilet on-line zostaje wysłany do Ciebie mailem. Plik po otwarciu należy wydrukować we własnym zakresie. Wydrukowany bilet przynieść z sobą na Kongres.
lub
2. Po zaksięgowaniu Twojej wpłaty bilet w wersji papierowej w oryginalnych kolorach możemy wysłać w kopercie na podany nam adres. W tym przypadku musisz opłacić koszty wysyłki listu. Aby zredukować koszty przesyłki listu możesz zrobić zamówienie w naszym sklepie - bilet wyślemy w jednej paczce.
Nie ma możliwości rejestracji na Kongres bez ważnego biletu. Osoby, które nie będą posiadać biletu w momencie rejestracji na Kongres nie otrzymają identyfikatorów umożliwiających wejście na wydarzenie.